czwartek, 13 lipca 2017

Polski el mariachi nadchodzi!

Dopiero co z drukarni przyszedł nowy Jan Hardy, a już pojawiła się kolejna rzecz mojego autorstwa.
Czwarty numer magazynu Komiks i My, do którego zrobiłem okładkę i komiks na osiemnaście stron od wtorku ma być dostępny w Empikach.
Tym razem nie rysowałem do mojego scenariusza. Zinterpretowałem historię napisaną przez Sławomira Zajączkowskiego.

Okładka, jak mówi moja Żona, jest liryczna... W sumie to komiks o lirniku, więc chyba tak powinno być.
Ale niech Cię nie zwiedzie widoczek na okładce... Komiks "Lirnik" jest bardzo (ale to bardzo) niepoprawny politycznie. Tak jak poprzednie trzy numery magazynu bez większego problemu "wyrównały proporcje"* na polskim rynku komiksowym, tak numer czwarty da kopa.

Po pierwszym przeczytaniu scenariusza wiedziałem, że komiks może namieszać. Lubię ilustrować historie Sławka - są całkowicie inne od moich i zwyczajnie przy nich odpoczywam. Bardzo spodobał mi się klimat "Lirnika". Spokój i sielankowa atmosfera dzieciństwa... I to coś wiszące w powietrzu!  

Tradycja kontra .nowoczesność. Polski el mariachi kontra kosmici w klimacie westernów z Clintem Eastwoodem. 

Historia jest podzielona na dwie części... Co? Wygląda na to, że będzie piąty numer Komiks i My? Biedni facebookowi forumowicze, których tak boli wydanie każdego kolejnego numeru czasopisma będą musieli wypić meliskę.

Kilka egzemplarzy magazynu mam w moim sklepie. Wszystkie sprzedaję z autografami.

Aha! Kiedyś może napiszę, jakie powiązania ma komiks o lirniku z historią o Janie Hardym. 

*Kultowy tekst o "wyrównywaniu proporcji" ze wstępniaka do Komiks i My #1. Według Zajączkowskiego rynek komiksowy (oraz krytyka) jest zdominowana przez lewicę. Redaktor naczelny magazynu, chcąc rozszerzyć odbiór komiksów o "elektorat" nielewicowy, wywołał furię poprawniaków. Możliwe, że gniewu nie wywołały słowa o "równaniu proporcji", ale przeczucie, że wkrótce jedna strona może stracić monopol na przekaz.      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz