poniedziałek, 11 czerwca 2012

4999: Kapitan Joguś

Czas zakończyć świętowanie wpisu nr 5000. Wracamy do rzeczywistości.
Prawie rok temu dostałem zamówienie na promocyjny komiks reklamujący produkty miejscowej, choć znanej w całej Polsce spółdzielni mleczarskiej. Zdawkowo wspominałem o tym tutaj. Komiks ma 16 stron w kolorze i opowiada historię krasnostawskich superbohaterów walczących z podstępnym i złowieszczym Lordem Fast Foodem i jego Szóstką Ciężkiego Brzucha. 
Pozytywni bohaterowie to: Kapitan Joguś, Mleczna Dama, Ser Wiejski i Budyń. Na chwilę pojawia się też lotnik Kefir. Wszyscy razem tworzą grupę Obrońców Zdrowego Żywienia.
Szczegółowe wizytówki bohaterów będę umieszczał później.

Po mordędze z papierowym Konstruktem ta praca była jak zbawienie. Nie tylko dlatego, że cały komiks powstał na papierze*. Komiksy dla dzieci to nie tylko inwestycja w przyszłość (dla komiksu, promowanej firmy jak i twórcy komiksowego), ale też świetna, relaksująca zabawa. Do tego produkty OSM Krasnystaw same prowokują, żeby wymyślać na ich podstawie barwnych bohaterów. 
Całkiem prawdopodobne, że Kapitan Joguś, którego egzemplarze dotarły do mnie kilka dni temu będzie miał swoją kontynuację.
Dobry pomysł! Przecież Lord Fast Food nadchodzi!
*Papierowy Konstrukt był rysowany na tablecie. Przy takiej pracy oczy wyłażą z orbit.

2 komentarze:

  1. A gdzie można dostać Kapitana Jogusia? Młoda chce egzemplarz! :) Pozazdrościła Mai i nawet już robi dymki na swoich rysunkach czasem :)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Jutro pójdę do mleczarni, może będą jeszcze jakieś egzemplarze:).

    OdpowiedzUsuń