wtorek, 21 lutego 2017

Komiksy, komiksy, komiksy

Miał być taki komiksowy styczeń. Miało być tak pięknie.
Najpierw coś napadło na moje płuca, później dzieciaki wylądowały w szpitalu i miałem nocne rekolekcje na oddziale dziecięcym w Krasnymstawie.
Wszystko, co miałem zrealizować w styczniu przeniosło się na następny miesiąc, a później nadrabianie... Tyle się tego nawarstwiło, że jedno na co na pewno nie mogę narzekać, to brak pracy.
Poza tym w ogóle nie warto narzekać!
Jakoś ten pobyt w szpitalu nauczył mnie, że jak się coś odwlecze, to nie tylko nie uciecze, ale też coś lepszego z tego wyjdzie. Od tych wszystkich komiksów i pracy, która pożera nieostrożnego artystę jak A.S.I.Z.O. Zamość, ważniejsze są dzieciaki, rodzina no i na pierwszym miejscu Bóg, co daje tyle łask w zupełnie nieoczekiwanych momentach.

Tymczasem oto co teraz szykuję do druku.

Ognik #1

Komiks rozpisałem już chyba na 16 odcinków czeka jeszcze na drugą wersję okładkową.


Ognik #1. Okładka Jakub Kijuc


Niesamowite, że kiedy pojmie się całościowo historię, którą chce się przedstawić w tak wielu zeszytach to wtedy dopiero wychodzi ciężar tego, co się tworzy. Czemu z Ognikiem idzie tak opornie? Jest to komiks o przynajmniej kilka ton cięższy od Konstruktu, a jednocześnie jest z nim istotowo złączony.
Pierwszy tom miażdży mózg.
W drugim będziesz już przyzwyczajony. Chyba.

Taka dygresja: zauważyłem, że dzieciom w ogóle "trudność" komiksu nie przeszkadza w odbiorze. Bądźcie jak dzieci!Konstrukt tom 3 i tom 4.

Dalsze przygody Eryka Horowitza. Każdy z tomów będzie wydany w trzech wersjach okładkowych.
Zarówno wersje z moimi okładkami, jak i te, do których nałożyłem kolory pod rysunek Huberta Czajkowskiego będą wzbogacone o dodatkowe bajery rozszerzające świat.
Do Konstruktu #3 będzie dołączona specjalna pocztówka, która będzie wymuszała interakcję z komiksem. Kons #4 będzie wzbogacony o ulotkę ze świata komiksu. Nie będzie to jednak zwykła ulotka! O nie! Będzie to podstępna ulotka stworzona przez Jerycho, a zmieniająca zwoje mózgowe (po tym zabiegu nie przyznasz się do tego, że coś w Twojej głowie zostało zmienione).
Całkiem możliwe, że będzie coś jeszcze, ale niespodzianki są najlepsze, dlatego ciiichosza...

Konstrukt #3. Okładka: Hubert Czajkowski (rysunek) i Jakub Kijuc (kolor)

Konstrukt #3. Okładka: Jakub Kijuc

Konstrukt #4. Okładka: Hubert Czajkowski (rysunek) i Jakub Kijuc (kolor)

Konstrukt #4. Okładka: Jakub Kijuc

Ponadto powyższe komiksy będą wydane także w wersji blank cover, czyli takiej, do której okładkę możesz zrobić samemu! Powstają już takie cuda w wykonaniu Adama Kmiołka!
Konstrukt #1 z ręcznie rysowanymi okładkami. Autor: Adam Kmiołek, rysownik komiksu Biały Orzeł.

Jan Hardy tom 0

Jest jeszcze szansa, że komiks zostanie wydany w drugiej, mocno dębowej wersji okładkowej. Jednym z bohaterów jest Dąb Bartek, dlatego może powinienem zrobić coś takiego. Zobaczymy. W każdym razie komiks to połączenie kilku krótkich historii, które tworzą jedną całość i budują świat Hardego po serii Żołnierz Wyklęty. Jest tu dużo Robotników Ostatniej Godziny, wspomniany Bartek, wybuchowy Miś Wojtek oraz E.P.A.R. i jej ostatnia krucjata.
Pojawiają się też postacie znane z Konstruktu.
Z ostatniej chwili. Druga okładka do Ognika... O kurcze, ale będzie czadzior! Prowadzę rozmowy z artystą, który rozwali Wasze mózgi, to ja już nie wiem co wtedy będzie!  AAAAAAAAAAAAAAAA!

Wszystkie komiksy są dostępne w sklepie Materia Komiks.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz