niedziela, 22 lipca 2012

4986: Wszystkie twarze Filipa Stixa, cz. 1

Głównym bohaterem najnowszego Konstruktu jest Filip Stix. Choć nie tak efektowny i z całą pewnością nie tak ekspresyjny jak „Mięsna Kobieta”, Stix w ankiecie dotyczącej „fajności” bohaterów Konstruktu zajął na podium pierwsze miejsce ex aequo ze swoją mięsistą koleżanką. W piątej już części komiksu wyjaśnia się kim w ogóle jest „zarządca” stacji Konstrukcja i dlaczego tak bardzo zależy mu na naprawieniu Stacji.
Przy okazji komiksu pomyślałem, że dobrze będzie przypomnieć wszystkie wcielenia Stixa. Nie wszyscy czytelnicy cyfrowej serii mieli do czynienia z papierową wersją komiksu...

Zaczynamy.

Filip Stix (CMP:Konstrukt # 1, 2) – długowłosa, tajemnicza postać terroryzująca Emila Aumbacha. Pod koniec drugiej części CMP: Konstrukt „mutuje” w zębatego potwora i atakuje Mięsną Kobietę i Aumbacha. W kolejnych częściach występuje w retrospekcjach.
Stix (CMP: Konstrukt # 2) Kolejne wcielenie Stixa spotykamy w Sześcianie – jednym z elementów Konstrukcji. Ogląda filmy archiwalne na temat Stacji i jej pracowników. Przegląda również spis pracowników Stacji. Jako pracownicy zostali umieszczeni laureaci konkursu z Konstruktem. Planuję podobny konkurs przy okazji cyfrowego wcielenia komiksu.Kolejna wersja naszego bohatera pojawia się na końcu CMP: Konstrukt # 2,5. Wydaje się, że to on wraz z długowłosym więźniem zamkniętym na najniższym poziomie Konstrukcji spiskują przeciwko Aumbachowi. Wydaje się, że ta postać jest tą prawdziwą... czy tak jest faktycznie?

CMP: Konstrukt # 3 to prawdziwy wysyp Stixów. Już na okładce pojawia się postać wyglądająca jak Doomsday... tutaj po wyjaśnienia odsyłam do cyfrowego komiksu Konstrukt # 5:).


Warto dodać, że jeden z osobników w gumowym stroju z czerwonymi goglami ucieka gdzieś w głąb Stacji. Drugi zostaje zniszczony przez Aumbacha. Ten niszczy później jeszcze jedną wersję Filipa.
W trójce CMP pojawiają się jeszcze 3 wersje. Jedna na dwóch kadrach, inna poza kadrami. Kolejny osobnik, który kontaktuje się z Horowitzem na ostatnich kartach papierowego CMP: Konstrukt.Przy okazji papierowych wydań warto wspomnieć jeszcze o Deus Ex Machina – zinie, gdzie na trzech stronach w kształcie koła pojawiają się Stix w dwóch postaciach.

CMP: Konstrukt prawdopodobnie ukaże się w wersji cyfrowej w odświeżonej wersji i oczywiście z nowymi okładkami. Ale to najprędzej po wakacjach. Wcześniej można kupić cały pakiet komiksów tutaj.
Być może na bazie tych 3,5 komiksów zrobię całkiem nową publikację... zobaczy się.

W następnej części Stix występujący w wersji cyfrowej komiksu.
Dzięki za uwagę i zapraszam.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz