poniedziałek, 30 lipca 2012

4984: Super Ekspres

Z wielkim żalem zasiadłem do komputera. Miałem skomentować ostatnie złośliwości Kuby O. na Kolorowych. Wcale mi się nie chce. Ale taka moja powinność.
Co następuje:  o ile logotyp CMP (nie logo) z logo Malibu jakieś podobieństwa mają, to były one całkowicie niezamierzone. Uściślając to cała ta figura z logotypu CMP to fragment Konstrukcji:).
Ale tak to już bywa. Tu "M" i tu "M". Każdy sobie znajdzie, o jeśli będzie chciał. Zresztą Doomsday wszystko rozwalił, nie?
Poza tym nie wiem jaki jest sens komentowania rzeczy sprzed roku...
Ale co mnie to. Nie znam prawie nikogo z blogaskowych kolegów. Dlatego ślę pozdrowienia i życzę wszystkiego dobrego.

Ale, żeby było na temat. Z prędkością Ekspresu informuję, że w końcu udało mi się sklecić strony ofertowe Konstruktu. Tych pięciu całkiem nowych części, które ukazały się w tym roku. I to nawet regularnie z przesunięciem na 10 każdego miesiąca. Tak! Chodziło mi o Wasze wypłaty;).
Strony podlinkuję jutro. Dzisiaj produkty są jeszcze nieaktywowane. Jutro powinny być.

Jak ktoś chce, to może założyć sobie podstronę na blogu i otworzyć mały sklep z komiksami. Pół ceny wypromowanego komiksu przeznaczam na System Partnerski, w którym sprzedaję komiksy. Polecam. Weźcie zacznijcie zarabiać chociaż na flamastry na waszych komiksach. To się sytuacja uzdrowi i będzie weselej. Raźniej. Fajniej.

Tutaj możecie znaleźć info na temat eksperymentu tajnej organizacji Hydra.

Narka!


5 komentarzy:

 1. Fajny pomysł z tym małym sklepem z komiksami. Może się to całkiem fajnie rozwinąć, jak ludzie dołączą. I może będzie jedno miejsce, gdzie można będzie przejrzeć katalog współczesnych polskich produkcji komiksowych w .pdf i wybrać coś dla siebie.

  Tak przy okazji - późno, bo późno, ale przeczytałem pierwszy Konstrukt. Wcześniej jakoś nie mogłem się za to zabrać, bo wyglądało mi na komiks artystyczny a dla mnie najważniejsza jest fabuła. Okazało się, że Konstrukt fabułę ma rewelacyjną!

  Tyle, że amerykańskie wydawnictwa przyzwyczaiły mnie do czytania "arcami", czyli zbiorczymi wydaniami zamkniętych (mniej lub bardziej) historii. Czy planujesz coś takiego dla Konstruktu? Jakiś wirtualny (albo papierowy!) "TPB"?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki. Póki co nie. Robię te wirtualne zeszytówki i chcę to rozwinąć w małe uniwersum (jeszcze jedna seria). Później się zobaczy. Co do sklepów. Comicba.se robi coś takiego (centrum, baza komiksu)- mi bardziej zależy, żeby komiks się rozprzestrzeniał oddolnie i właśnie w sieci małych sklepików. Coś na kształt blogów z translacjami, tyle, że z płatnymi, groszowymi komiksami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak najlepiej Konstrukt czytać? Ja wiem, chciałbyś pewnie żeby wszystko brać, tak jak wychodzi, ale są jakieś zamknięte historie, typu nr 1-3, 4-6 etc.?

   Usuń
 3. W pierwszych 4 częściach jest historia "Król w Szkarłacie" dotycząca Horowitza. Pojawiają się elementy, które były wcześniej w wydaniu papierowym, ale w takiej ilości, że bez problemu można wszystko ogarnąć. Niektóre będą się wyjaśniać dalej. Zależało mi na wyjaśnieniu relacji Horowitz - [Uśmiechnięci Goście]/Jerycho/MAVO. W piątce jest wynikająca z tego pojedyncza historia. Choć jest tam pełno odnośników typu "Sprawdź w CMP: Konstrukt # 3" to ma to działać bardziej jak nawiązanie do TM-Semiców niż jakiś wymóg czytania wcześniejszych części. Teraz będą pojedyncze historie oparte o główny wątek - takie przedstawianie bohaterów ale w kontekście wydarzeń.
  W Planicie będzie trochę inaczej. No i będzie pomimo wszystko lżejszy, bardziej nastawiony na akcję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj powinny być już dostępne nowe wersje komiksów. W formatach cbz i pdf. Sprzedawane tak, żeby lepiej działała Hydra. No i tak to już powinno zostać. 50/50 podziału ceny z promującymi.

  OdpowiedzUsuń