czwartek, 19 lipca 2012

4989: Planit!

Napiszę trochę o najnowszym projekcie Czarnej Materii. Opium VI znów gdzieś tam odjechało... Nie mogę się dogadać ze spółką Hop/Zaunhopfen.

W takim razie kilka słów o Planicie.

Planit będzie historią o byłym pracowniku/agencie specjalnym organizacji Jerycho. Bohater z rodzaju tych pozytywnych będzie walczył ze swojemu byłemu pracodawcy. Dlaczego? O tym w komiksie.
Termin Planit wprowadził Krzysztof Malewicz. Słowo to oznacza kompozycję trójwymiarową w Suprematyźmie.
Planit w Uniwersum Czarnej Materii to ktoś, kto potrafi wpływać na „trójwymiarową kompozycję przestrzeni”. Tutaj chciałbym zaznaczyć, że komiksu nie trzeba będzie czytać w okularach 3D.
Do tej pory w Konstrukcie wystąpiła jedna postać określana tym słowem (Konstrukt # 4 – ostatnia część „Króla w Szkarłacie”). Główny bohater serii na chwilę pojawił się w najnowszej części Konstruktu, ukryty wśród traw nieopodal rzeki „Kawętki” w Krasnymstawie.

Seria ma być nastawiona na akcję w dużo większym stopniu niż Konstrukt, ale jako że ja piszę scenariusz (później może się to zmienić), będzie też dużo gadania. Nie lubię produkcji na 5 minut. Oczywiście zakręcenie też będzie.

Oprócz tego, że główny wątek będzie się kręcił wokół walki bohatera z Jerycho, będą pojawiali się także super-przestępcy. A nawet Cthulhu-przestępcy...

Całkiem możliwe, że komiks będzie ukazywać się pod szyldem „Czarna Materia Prezentuje”, ale nie ze starym logotypem. Trudno byłoby to przerobić na „Black Matter”. Zobaczymy jak to będzie... w każdym razie prace trwają. Jest tego dużo, bo projekt ma być multimedialny... Możecie spodziewać się niespodziewanego. Aha! I nic już nigdy nie będzie takie samo!

Na dzisiaj to tyle.

Cześć!

Dzięki za uwagę! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz